İstanbul hava durumu °C
  • BIST: 83.686 %-0,72
  • Dolar: 2,6582 %0,62
  • Euro: 2,8993 %0,56
  • Altın: 101,47 %0,55
10-09-2015 12:56 Kategori: GÜNDEM | Bölge: ŞIRNEX

LEYLA ZANA ÖLÜM ORUCUNA BAŞLAYACAK

LEYLA ZANA ÖLÜM ORUCUNA BAŞLAYACAK
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"HDP Ağrı Vekili Leyla Zana; bütün taraflara seslenerek, ölümler durdurulmadığı takdirde ölüm orucuna başlayacağını söyledi."

HDP Ağrı Vekili Leyla Zana, “ Ölümle büyümeyeceğiz. Ölerek ve öldürerek toplumu çürüteceğiz. Ölümler durmazsa, ölüm orucuna başlayacağım. Beni tanıyanlar bilir. Ağzımdan söz bir kere çıkar. Kellem gitse, geri dönmem. Artık yeter” dedi. Leyla Zana, 7 Haziran seçimlerinden önceki pozisyona dönülüp ölümler durmazsa, ölüm orucuna başlayacağını söyledi.

“Bütün taraflara sesleniyorum”

 Leyla Zana, “Elinde silah olan bütün taraflara sesleniyorum; kimseye sözümü dinletemezsem de kendime sözüm geçer. Ölümleri seyretmektense ölmeyi tercih ederim” dedi.

Artık yeter! Ölerek öldürerek, geleceğimizi çürüteceğiz”

Şırnak’ın İdil ilçesinde HDP’nin düzenlediği mitingde konuşan Leyla Zana, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zana, şu ifadeleri kullandı:

“Kandil’i muhatap alıp görüşen, Parlamento’daki arkadaşlarımızı muhatap alan zihniyet hala Kürdleri eşit görmüyor. O psikolojik eşiği aşamıyorlar. Bursa’daki kardeşlerimizin ne hakkı varsa buradaki insanların da o hakkı olsun istiyoruz. Şimdi yaklaşık bir aydır kendi nefsinde çok düşünerek bir karar aldık. Yüzyıldır çarpışarak ölüyoruz. Nefsi müdafaa yapıyoruz. Ama artık yeter. Ölerek ve öldürerek toplumu, vicdanımızı, geleceğimizi çürüteceğiz.

“Ölümler durmazsa, ölüm orucuna başlayacağım

Elinde silah olan bütün taraflara sesleniyorum; kimseye sözümü dinletemezsem de kendime sözüm geçer. Ölümleri seyretmektense ölmeyi tercih ederim. Eğer ölümler durmazsa ölüm orucuna başlayacağım. Beni tanıyanlar bilir. Ağzımdan söz bir kere çıkar. Kellem gitse, geri dönmem. Artık yeter. Gençler öleceğine biz ölelim

Haber Videosu
Kaynak: BasNews
Editör: Erdal Kamışlo
Bu haber 1433 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

GÜNEY KURDİSTANIN BAĞIMSIZLIĞINI DESTEKLİYOR MUSUNUZ?

0%

0%

0%

0%

NAMAZ VAKİTLERİ

E-BÜLTEN ABONELİĞİ