İstanbul hava durumu °C
  • BIST: 83.686 %-0,72
  • Dolar: 2,6582 %0,62
  • Euro: 2,8993 %0,56
  • Altın: 101,47 %0,55
29-09-2015 02:37 Kategori: DÜNYA | Bölge: New York

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER SURİYE İÇİN SAVAŞI BİTİRİN ÇAĞRISINDA BULUNDU

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER SURİYE İÇİN SAVAŞI BİTİRİN ÇAĞRISINDA BULUNDU
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Suriye'de savaşa son verilmesi için Türkiye, Rusya, ABD, Suudi Arabistan ve İran'ı, Suriye'deki savaşı bitirmek için uzlaşarak işbirliği yapmaya çağırdı."

Grihat haberin aktardığı bilgilere Birlemiş Milletler Genel Sekreteri Banki-moon Suriye'de devam eden iç savaşın bitirilmesi için Türkiye, Rusya, ABD, Suudi Arabistan ve İran'a çağrıda bulundu. 

BM Genel Kurulu'nun 70. dönem toplantılarının açılış konuşmasını yapan Ban Ki-moon, Suriye'de savaşın bitirilmesi ve barış dönemine geçiş için Türkiye, Rusya, ABD, Suudi Arabistan ve İran'ı, Suriye'deki savaşı bitirmek için uzlaşarak işbirliği yapmaya çağırdı.
Konuşmasında göç krizine de değinen Ban Ki-Moon, Avrupa ülkelerinden, krizin çözümü için daha fazla çaba harcamalarını istedi.
İklim değişimi konusunda da uyarılarda bulunan Ban Ki-moon, sera gazı salımlarının sınrlandırılması için ulusal düzeyde belirlenen hedeflerin, potansiyel bir tehlikenin bertaraf edilmesi için yeterli olmadığını söyledi.
Dünyanın önünde iki seçenek olduğunu vurgulayan Ban-Ki moon, "Ya daha iddialı hedefler belirleyeceğiz, ya da hava sıcaklığının sanayi öncesi döneme kıyasla küresel düzeyde iki derece artması riskini göze alacağız. Ancak bilim insanları bu sınırın aşılmaması uyarısında bulunuyor" dedi.Kaynak: Grihat
Editör: Erdal Kamışlo
Bu haber 990 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER DÜNYA HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

GÜNEY KURDİSTANIN BAĞIMSIZLIĞINI DESTEKLİYOR MUSUNUZ?

0%

0%

0%

0%

NAMAZ VAKİTLERİ

E-BÜLTEN ABONELİĞİ